Miért olyan drágák a tekercsek? Figyelembe vesszük a tekercsek és hozzávalóik költségét

Miért olyan drágák a tekercsek? Figyelembe vesszük a tekercsek és hozzávalóik költségét
Miért olyan drágák a tekercsek? Figyelembe vesszük a tekercsek és hozzávalóik költségét
Anonim

Sok modern ember legalább néhányszor kipróbálta a tekercset. Gazdag választékban kínálják őket - vegetáriánus, halakkal és tenger gyümölcseivel, így szinte mindenki megtalálja köztük a kívánt lehetőséget. Sajnos még egy kis készlet ára is meglehetősen magas - egy átlagos jövedelmű ember nyilvánvalóan nem rendelheti meg őket minden nap. Nézzük meg ennek a költségnek az okait, és egyúttal derítsük ki a tekercsek költségét is.

Miért olyan drágák a tekercsek?

Ha ezt a kérdést rendszerint a sushi bárok tulajdonosainak vagy alkalmazottainak teszi fel, csak meglehetősen homályos válaszokat kaphat. Egyesek azt mondják, hogy a tekercsek ára túl magas ahhoz, hogy a késztermék olcsó legyen. Mások azzal érvelnek, hogy ez egy összetett eljárás és a jól fizetett szakácsok magas szakmai felkészültsége.

egzotikus csemege
egzotikus csemege

Valójában azonban a tekercsek ára sokkal alacsonyabb, mint amilyennek látszik – ezt egy kicsit később be fogjuk bizonyítani.

Igen, és a főzés nem igényel különösebb professzionalizmust – csak nézzen meg néhány videót az interneten, hogy megértse ennek minden titkátkészség.

Emellett a keleti vacsora megvásárlásakor nem lehet megmondani, hogy milyen szakemberek készítik a tekercseket. Az otthoni főzés során pedig biztos lehetsz minden hozzávaló kiváló minőségében és frissességében, valamint a munkavégzés során a tisztaságban.

Ezért bátran kijelenthetjük, hogy egy kedvenc finomság magas ára egyszerűen a nagy keresletnek köszönhető, ami a kapitalizmus törvénye szerint még a legolcsóbb áruk árát is emeli.

A Philadelphia tekercsek árának számolása

A philadelphiai tekercset a világ egyik legfinomabb és egyben legszebbjének tartják. Nem meglepő - elvégre a főzés során a legtöbb vörös halat használják fel. Ráadásul nem belül, hanem kívül található, ami különleges vonzerőt kölcsönöz a vacsorának.

"Philadelphia" tekercs
"Philadelphia" tekercs

Szóval találjunk ki nekik egy tisztességes árat.

Először is tanulmányozzuk a Philadelphia tekercsek technológiai kártyáit, hogy megtudjuk, milyen összetevőkből állnak. Egy adag (normál, nyolc darab) elkészítéséhez nori hínárra, ecetre, rizsre, enyhén sózott lazacra és Philadelphia sajtra lesz szüksége. Egy ilyen adag 250-400 rubelbe kerül a szállítás megrendelésénél, és a tiszteletreméltó éttermekben a költség még magasabb is lehet. De mennyibe kerül a Philadelphia tekercs? Számítsuk ki az összes hozzávaló árát. Garanciálisan az átlag feletti árat vesszük – elvégre az üzlettől és a vásárlás helyétől függően jelentősen eltérhet.

  1. Egy lap nori – 5rubel.
  2. 30 gramm rizs - 5 rubel.
  3. 20 gramm lazac - 10 rubel.
  4. 16 gramm Philadelphia sajt - 17 rubel.
  5. 5 gramm ecet - 1 rubel.

Szóval, mennyibe kerül a Philadelphia tekercs egy adagjának elkészítéséhez szükséges összes hozzávaló megvásárlása? Ahogy a számítás mutatja - 38 rubel. Ezenkívül az ár néhány rubel alacsonyabb lehet, ha nagykereskedelmi üzletekben vásárol termékeket. De még ebben az esetben is 6-10-szer alacsonyabb a költség, mint egy olcsó boltban. Természetesen itt kell hozzáadni a különféle fűszereket és elemeket - róluk később lesz szó -, de mindenesetre a különbség nagyon egyértelmű.

Lakomázz uborkával

Az olcsó tekercsek iránt érdeklődők azonban gyakran rendelnek uborkával töltött japán finomságot - kappa makit. Igen, nem büszkélkedhetnek olyan szépséggel, kifinomultsággal vagy ízzel, mint a "California". De a költség sokkal alacsonyabb. Általában egy hat darabból álló adag körülbelül 60-100 rubelbe kerül. Sokkal olcsóbb, mint a fenti lehetőség. És mennyibe fog kerülni az összes hozzávaló megvásárlása a későbbi otthoni főzéshez?

kappa maki
kappa maki

Egy adaghoz norilevél, rizs, uborka és ecet szükséges. Mi lesz az alkatrészek ára?

  1. Egy lap noria - 5 rubel.
  2. 15 gramm rizs - 3 rubel.
  3. 7 gramm uborka - 1 rubel.
  4. 5 gramm ecet - 1 rubel.

Tehát kiderült, hogy egy adag hat kappa maki általában 10 rubelbe kerül! És a költségek ugyanúgy csökkennek - körülbelül 6-10-szer. Ésmég a leggazdaságosabb ember is megengedheti magának, hogy ilyen vacsorával kényezteti magát.

Opcionális felszerelés

De lehet, hogy a főzéshez és étkezéshez szükséges kiegészítő felszerelések drágák? Találjuk ki, mire van szükség.

Olcsó botok
Olcsó botok

Természetesen először is - kínai botok. Ha a legolcsóbb, eldobhatót vásárolja meg, páronként körülbelül 5 rubelbe kerül. De lehet venni jól kidolgozott, festményekkel borított. Többször többe kerülnek, de általában többször használják.

A tekercs készítésére szolgáló szőnyegnek is nevetséges ára van - nem több, mint 100 rubel. Használat előtt érdemes egy eldobható műanyag zacskót feltenni, hogy ne szennyeződjön. Nem zavarja a munkát.

Végül speciális konténereket használnak a szállításhoz. Nem darabonként adják el, de nagykereskedelmi vásárlás esetén darabonként legfeljebb 5 rubelt fizetnek. Természetesen az otthoni elkészítés és fogyasztás során nincs szükség edényekre.

Probléma a kis adag étellel

Az egyetlen probléma, ami otthon felmerülhet, a nagy adag fűszerezés és szósz. Például gyömbér, wasabi, osztriga és szójaszósz, tobiko kaviár és még sok más. Mindössze néhány gramm szükséges az elkészítéshez és a tálaláshoz. És ilyen mennyiségben egyszerűen lehetetlen megvásárolni őket - mindent nagy adagokban kell vásárolni. Jó, hogy a hűtőszekrényben a legtöbb termék akár hónapokig is eláll anélkül, hogy kárt tenne önmagában.

ecetes gyömbér
ecetes gyömbér

Tehát, miután egyszer megvásárolt mindent, amire szüksége van, rendszeresen kényeztetheti magát és szeretteit zsemlével és sushival, anélkül, hogy ismét pénzt költene.

Következtetés

A fentiek alapján bátran kijelenthetjük - a tekercsek költsége meglehetősen alacsony. Az árak pedig egyszerűen az egzotikus étel iránti szenvedély miatt drágultak. Az otthoni főzés több mint indokolt.

Ajánlott: